آرایش و زیبایی

۷ روش برای زیبایی پوست صورت که باید خانوم ها بدانند

7 روش برای زیبایی صورت خانوم ها

۷ روش برای زیبایی پوست صورت که باید خانوم ها بدانند

چالشی که همه ی خانوم ها در آن حضور دارند ، زیبایی صورت است . امروزه زیبایی صورت یکی از واجبات است که همشیه پوست نازک صورت در برابر نور خورشید و آفتاب حضور دارد ، برای آنکه پوست صورت شادابی داشته باشید تا انتهای ۷ روش در این صفحه با ما باشید .

پاک کردن آرایش :

برای خانوم ها پیش آمده که بعد از جشن و مجالس های مختلف خسته به منزل میرسند و بدون آنکه آرایش صورت خودشونو پاک کنند ، استراحت میکنند ، خانوم ها دقت داشته باشند که پوست صورت نیازمند نفس کشیدن و همچنین مواد های آرایشی دارای مواد شیمیایی هستند که بعد از مدتی در پوست ورود پیدا میکنند که باید در اولین فرصت آرایش خودشونو پاک کنند ، برای این منظور میتوانند با یک پارچه یا پنبه نرم و با مقداری روغن زیتون میتوانید آرایش خودتو به صورت کامل پاک کنید.

نور خورشید :

خانوم ها در نظر داشته باشند برای دقیقه ها یا ثانیه ها مستقیم و رو به روی نور خورشید میتواند خسارات جبران ناپذیری روی پوست ایجاد کرد ، درنظر داشته باشید برای جلوگیری از نور خورشید شما نیازمند کرم های ضد افتاب با ( SPF ) حداقل ۱۵ گرم هستید ، که از دو اشعه UVA و UVB جلوگیری میکند.

خانوم ها به یاد داشته باشند در هر شرایطی نباید از کرم های ضد نور افتاب استفاده کرد ، استفاده از کرم های ضد افتاب در شرایط هوای بارانی یا سرد میتواند به پوست صورت آسیب برساند ، خانوم ها میتوانند در صورت استفاده از کرم های ( SPF ) با حداقل ۳۰ گرم ، استفاده کنند.

استفاده از ویتامین ها :

خانوم ها میتواند در رژیم غذایی خود از ویتامین ها استفاده کنند ، میوه ها ، سبزیجات دارای ویتامین C هستند که میتوانند پوست زیباتری ایجاد کنند.

تاثیر ورزش بر روی پوست صورت :

حتما ورزش کردن رو در برنامه های خودتون برای شادابی پوست صورت داشته باشید ، خانوم ها که ورزش یوگا رو بیشتر میپسندند خواهند دید بعد از ورزش پوست صورت روشن تری دارند که دلیل آن گردش خون در زیر پوست است .

تاثیر خواب منظم در پوست صورت :

داشتن خواب کافی میتواند پوستی شاداب تر ایجاد کند ، با ۸ ساعت خوابیدن منظم در شب میتوانید تاثیر خواب را در پوست صورت به مرور ببینید ، یک نکته در نظر داشته باشید که قبل از خوابیدن صورت خودتو با آب بشوید .

تامین آب کافی در بدن :

قطعا آب کافی و تامین آن برای بدن از تمای بند های گفته شده مهم تر و واجب تر است ،  در صورت آب کافی در بدن پوست صورت به مرور خشک و خشک تر میشود ، آنچه که توصیه شده روزی ۸ لیوان برای بدن نیاز است .

مصرف کم مواد شیرین :

مصرف بیش از حد مواد های قندی میتواند به پوست صورت آسیب برساند ، مصرف مواد های قندی باعث ایجاد چین و چروک صورت و همچنین قارچ های پوستی میشود که توصیه میشود در حداقل مصرف مواد قندی باشید.

۱۱ / ۱۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *