راهنمای انتخاب

چگونه لباس بپوشیم؟ (❤️آقایون و خانم‌ها)

چگونه لباس بپوشیم؟ (❤️آقایون و خانم ها) راز های که شما با طرز لباس پوشیدن شیک میشوید

نحوه لباس پوشیدن برای ظاهری زیبا یا حتی ظاهری نسبتا مناسب در شرایط ویژه می‌تواند بسیار پیچیده باشد. ما لباس‌های شما را به گونه‌ای انتخاب می‌کنیم که بدون توجه به اندام‌تان ، شما را به یک سوپرمدل تبدیل می‌کتد. در زیر می‌توانید در مورد انتخاب برش‌ها و رنگ‌های مناسبِ بدن خود و نیز انتخاب کمد لباس برای تمام فصول ، آن هم با حداقل بودجه ، آگاه شوید. راستی ما توی پایگاه دانش فروشگاه تونیکو هر چند وقت مطالب جدید قرار میدیم.

۱- انتخاب لباسی که خوب به نظر برسد

دنبال تاپ‌های خوب باشید

جامه‌ای که برای بالاتنه خود می‌پوشید ، خواه یک زیرپوش باشد یا یک پیراهن باید مطابق با قوانینی باشد که بدن شما را به بهترین شکل نشان می‌دهد. مهمترین قانون ، پوشیدن لباسِ متناسب با اندام است.

 1. لباسی بپوشید که گردن شما را بلند نشان دهد. اگر گردن کوتاهی دارید ، از پوشیدن یقه اسکی یا هر چیزی که گردن شما را کوتاه نشان می‌دهد ، دوری کنید. در عوض به سراغ تاپ‌های ” Low Plunging ” بروید.
 2. لباس شما باید شانه‌هایتان را پهن نشان دهد. می‌توانید از البسه‌ای استفاده کنید که شانه‌هایتان را پهن‌تر نشان دهد. نظیر پیراهن‌هایی که از شانه پف می‌کنند ( puffy shoulder ) یا شامل نوعی بالشتک تا شانه هستند.
 3. از لباس‌های راه راه استفاده کنید. راه راه‌های گسترده‌تر ، شانه‌های شما را پهن‌تر نشان می‌دهند ، در حالی که نازک‌ترها ، باریک‌تر به نظر می‌رسند. به همین ترتیب ، راه راه‌های باریک باعث می‌شوند بلندتر و لاغرتر به نظر برسید ، در حالی که راه راه‌های افقی و پهن ، باعث می‌شوند که شما چاق‌تر و کوتاه‌تر به نظر برسید.

برای پایین‌تنه لباس مناسب را پیدا کنید

لباسی که در پایین‌تنه خود می‌پوشید ، خواه دامن باشد یا شلوار ، مانند لباس‌های بالاتنه باید با رعایت قوانین بهترین حالت بدن شما را نشان دهد.

 1. پایین‌تنه خود را جذاب کنید. قانون شماره یک پوشیدن شلواری متناسب ، بدون توجه به اندازه آن است. اگر می خواهید ظاهرتان خوش فرم‌تر به نظر برسد و شما ترغیب کننده یک خانم هستید ، به دنبال پیراهن های کامل ( کوتاه یا بلند ) بروید. هر کس با هرجنسیتی می‌تواند با شلوارهای جین که جیب‌های ضخیم دارند ، یک سبک ایجاد کند. کسانی که اندام درشت‌تری دارند ، بهتر است سراغ شلوارهای تیره بروند.
 2. لباسی متناسب با قد خود بپوشید. راه راه‌های باریک باعث می‌شود قد بلندتر به نظر برسید ؛ بنابراین اگر نسبت به همسالان خود بلندتر هستید ، از این موارد اجتناب کنید. راه راه‌های گسترده‌تر یا راه راه‌های افقی ، شما را کوتاه‌تر و چاق‌تر نشان می‌دهد. برای رسیدن به ظاهری که برای شما مناسب است ، هر دو نوع آنها ( راه‌ راه‌های باریک و راه راه‌های گسترده و افقی) را امتحان کنید.

یک پالت رنگ انتخاب کنید

رنگ‌ها می‌توانند تفاوت زیادی در ظاهر ما ایجاد کنند. رنگ بد می‌تواند چهره شما را خسته و بیمار نشان دهد یا توجه بقیه را به لکه‌های روی پوست شما جلب کند. در عوض رنگ‌های خوب می‌توانند شما را سرحال و بیدار نشان دهند. اینکه چه رنگی برای شما خوب یا بد است ، به عوامل زیادی بستگی دارد.

 1. رنگ‌های مناسب برای پوست گرم : از رنگ‌هایی مانند قرمز ، زرد و سبز زیتونی استفاده کنید.
 2. رنگ‌های مناسب برای پوست سرد : از رنگ‌هایی مانند بنفش ، آبی و سبز فیروزه‌ای استفاده کنید.
 3. سعی کنید بهترین ویژگی‌های خود را برجسته کنید. اگر رنگ چشم شما روشن است ، مانند آبی یا سبز ، برای برجسته کردن آن رنگ ، رنگ‌هایی شبیه به آن را برای لباس‌تان در نظر بگیرید.
 4. سعی کنید ویژگی‌های بد را نادیده بگیرید. اگر پوست شما به طور طبیعی خاکستری است ، از رنگ‌های خسته مانند ” Pastels ” خودداری کنید. اگر لکه یا صورت قرمز دارید ، از رنگ‌های قرمزی و صورتی خودداری کنید ، زیرا باعث بدتر شدن مشکل می‌شود.

۲- ایجاد کمد لباس همه کاره

سبک‌های کلاسیک را انتخاب کنید

شما عموما می‌خواهید کمد لباس‌تان از البسه‌ای که از مد نمی‌افتند ، تشکیل شده باشد. این باعث می‌شود که شما ظاهر خوبی داشته باشید. همچنین به صرفه جویی در هزینه و کاهش ضایعات کمک خواهد کرد. با گذشت زمان ، قطعات مدرن را مخلوط کنید و آنها را با مد جدید عوض کنید ؛ اما قسمت عمده کمد لباس خود را کلاسیک نگه دارید.

پالت رنگ خود را انتخاب کنید

با انتخاب پالت رنگی خود با استفاده از توصیه‌های بخش قبل ، می‌توانید هنگام ایجاد کمد لباس ، آن‌ها را اعمال کنید. با نگه داشتن تمام رنگ‌ها در کمد لباس‌های مینیمالیستی خود در یک خانواده ( گرم یا سرد ) ، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که هر قطعه تقریبا با هر قطعه دیگر مطابقت دارد و می‌توان آنها را آزادانه تغییر داد و ست‌های مختلف را ایجاد کرد.

چند تاپ تهیه کنید

چند تاپ استاندارد را می‌توان با هر فصل و هر منطقه‌ای ترکیب و مطابقت داد. همچنین می‌توانید برای موارد کم و بیش رسمی نیز از آنها استفاده کنید.
 1. چند تیشرت و تاپ اساسی تهیه کنید. تیشرت‌ها و تاپ‌های آستین حلقه‌ای ( یا دیگر تیشرت‌های تابستانی ) بخرید که متناسب با ظاهر شما باشد. برخی از آنها را در رنگ‌های خنثی و برخی دیگر را در رنگ‌های جذاب‌تر تهیه‌ کنید.
 2. چند تاپ فانتزی تهیه کنید. پس از آن می‌خواهید پیراهن‌های شیک تری بخرید. اینها انواع پیراهنی است که می توانید در یک بار زیبا یا مهمانی کوکتل بپوشید. اینها را در رنگهای حسی یا تیره انتخاب کنید.
 3. برخی از کاهش دکمه های اساسی را دریافت کنید. چندین جیب پیراهن دکمه دار پایه خواهید داشت. بسته به آب و هوای منطقه شما ، اینها می توانند آستین بلند یا کوتاه یا ترکیبی از این دو باشند. بیشتر در رنگ سفید باشد ، اما تعداد کمی از آنها می توانند رنگی یا سیاه باشند.
 4. چند ژاکت تهیه کنید. حالا شما چند ژاکت می خواهید. اینکه اینها چقدر وظیفه سنگین دارند و چقدر به دست می آورید به آب و هوای منطقه شما بستگی دارد. حداقل یک ژاکت کش باف پشمی ( دکمه پایین ) و یک ژاکت کامل داشته باشید. بیش از هر یک از آنها ایده خوبی است ، بنابراین می توانید یکی از آنها را در رنگ خنثی و یکی را در رنگ روشن تری داشته باشید.

برای پایین‌تنه خود چند شلوار مناسب بخرید

درست مانند تاپ ، چند شلوار استاندارد را می‌توان در هر جایی استفاده کرد.

 1. چند جفت شلوار جین تهیه کنید که کاملاً متناسب بدن شما باشند. حداقل ۳ عدد خوب است. شلوارهای جین کمتر مستعد خارج شدن از مد هستند و به شرط درست ست کردن آنها می‌توان در هر موقعیتی از آنها استفاده کرد.
 2. چند جفت شلوارک تهیه کنید. حالا شما یک یا دو جفت شلوار کوتاه می‌خواهید. بهترین انتخاب داشتن یک جفت شلوار سیاه ( باریک راه راه ، اگر می خواهید بلندتر و لاغرتر به نظر برسید ) و یک جفت شلوارک خاکستری یا قهوه ای باشد ( بسته به نوع رنگ انتخابی شما ).
 3. یک جفت شلوار خاکی ( Khaki ) بگیرید. این مورد برای عروسی و مراسم بهار یا تابستان ( مانند اجتماعات عید پاک ) مناسب است. آنها همچنین برای مصاحبه عالی هستند. بنابراین داشتن یک جفت از آنها زندگی شما را آسان‌تر می‌کند.

چند لباس تهیه کنید

اگر پسر هستید ، فقط یک کت و شلوار مناسب برایتان کافیست. دختران اما احتمالاً برای برخی موارد خاص چند لباس می‌خواهند.

 1. یک لباس رسمی مثلا یک لباس کوکتل ( Cocktail dress ) با رنگ سیاه ، برای رویدادهای نیمه‌رسمی مفید خواهد بود. با جواهرات مناسب ، حتی ممکن است بسته به مشخصات ، بتواند برای شرایط رسمی‌تر نیز مناسب باشد.
 2. به علاوه لباسی تهیه کنید که راحت‌تر است اما همچنان زیبا است. این یکی برای روزهای خوب تابستان و همچنین برای مراسم‌هایی دوستانه‌تر مانند مهمانی‌های باغ مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 3. یک لباس کوتاه نیز تهیه کنید. اگر بخواهید می‌توانید یک لباس کوتاه تهیه کنید. این لباس را می‌توان روی شلوار جین یا شلوارهای چسبان پوشید تا با یک ظاهر زیبا به بازار بروید.

اکسسوری فراموش نشود!

لوازم جانبی یک بخش جدای ناپذیر و عالی برای درخشش شخصیت شماست. می‌توانید عینک آفتابی ، شال گردن ، کلاه ، کیف پول ، ساعت و سایر مواردی که شخصیت شما را نشان می‌دهد را تهیه کنید.
 • خانم‌ها فراموش نکنید که از جواهرات استفاده کنید. افزودن جواهرات فانتزی به شما کمک می‌کند تا یک لباس معمولی بیش از آنچه هست زیبا به نظر برسد. از این مورد به سود خود استفاده کنید!

چند کفش مناسب تهیه کنید

 چند جفت کفش می‌خواهید تا مطمئن شوید برای هر موقعیتی آماده هستید. مراقب کفش‌های رنگی باشید ؛ آنها می‌توانند دوست یا دشمن شما باشند. شما باید آنها را به درستی ست کنید!

 1. دو جفت کفش راحتی تهیه کنید. بسته به پالت رنگی که انتخاب کرده‌اید ، آنها را به رنگ قهوه‌ای یا سیاه و سفید تهیه کنید. به علاوه می‌توانید رنگ‌های دیگر را نیز استفاده کنید ؛ اگر آن رنگ در پالت رنگی شما باشد.
 2. دو جفت کفش رسمی تهیه کنید. بسته به پالت رنگی که انتخاب کرده‌اید ، یک جفت را به رنگ قهوه‌ای یا مشکی تهیه کنید. برای جفت دوم رنگ شادتری تهیه کنید.

ترکیب و ست کردن

اکنون می‌توانید موارد بالا را با هم ترکیب کنید تا انواع مختلف لباس را برای موقعیت‌های متفاوت بدست آورید. مطمئناً ، شما مجبورید برای مواردی نظیر ورزش کردن یا خوابیدن از لباس‌های مکمل استفاده کنید ، اما موارد فوق باید شرایط ” بیرون رفتن ” شما را پوشش دهد.

 1. به عنوان مثال برای یک لباس بهاری یا نیمه‌رسمی ، زنان می‌توانند لباس روز ، کفش‌های فانتزی ، ژاکت کش باف پشمی و در صورت لزوم  جواهرات زیبا بپوشند. مردان می‌توانند کفش‌های خوب ، خاکی‌ها ، و یک پیراهن در بالا بپوشند.
 2. یک مثال دیگر می‌تواند یک لباس تابستانی یا کژوال باشد. مردان می‌توانند شلوار جین بپوشند ، و یک زیرپوش رکابی ( tank top ) با کفش‌های کژوال استفاده کنند. خانم‌ها می‌توانند لباس کوتاه را با شلوارک و کفش راحتی بپوشند.

۳- دریافت مشاوره اضافی

از لباس‌های نیمه رسمی کمک بگیرید

 لباس نیمه رسمی می‌تواند گیج کننده باشد ، چرا که این روزها معنای رسمی دارد؛ درحالی که منظور از رسمی لباس‌های مجلسی زنانه و مردانه است. بنابراین منظور از نیمه رسمی لباس‌ کوکتل برای خانم‌ها ” Cocktail dress ” و کت و شلوار با پیراهن‌های رنگارنگ برای آقایان است.

از لباس‌های معمولی در کسب و کار استفاده کنید

 کارتان تجارت است و لباس‌تان غیر رسمی؟ به نظر می‌رسد این یک تناقض بزرگ است؟ آنطور که به نظر می‌رسد پیچیده نیست. به طور کلی ، نیمی اگر نیمی از لباس‌هایتان نیمه رسمی یا غیر رسمی باشد می‌توانید ست‌های بیشتری را داشته باشید ، در حالی که لباس‌های تجاری خود را حفظ می‌کنید.

 1. به عنوان مثال: شلوار جین ، همراه با کفش رسمی ، پیراهن دکمه دار ( بدون کراوات ) و یا ژاکت همراه با کت و شلوار.
 2. مثال دیگر: پوشیدن شلوار و کفش رسمی همراه با بلوزی که مناسب مهمانی است ( البته به شرطی که بدن شما را آشکار نکند ).

لباس مهمانی

 البته لباس پوشیدن برای مهمانی کمی دشوار است و واقعاً بستگی دارد که چه نوع مهمانی باشد! ببینید مهمانی چیزی شبیه به هالویین است یا نه. به علاوه ، بیش از حد رسمی بودن ، آن هم برای همیشه، اشتباه است. لباس پوشیدن به دلخواه خود بهتر از آن چیزی است که بقیه از شما انتطار دارند بپوشید. اگر هم در موقعیتی بیش از حد رسمی لباس پوشیده‌اید ، فقط بگویید که خیلی کم بهانه‌ای برای لباس‌های رسمی می‌یابید و می‌خواستید از این فرصت استفاده کنید.

بیاموزید که چگونه برای عروسی لباس بپوشید

 احتمالاً می‌توانید حدس بزنید که برای عروسی لباس یک دست مشکی گزینه مناسبی نیست ؛ مگر اینکه شما از مردانی باشید که کت شلوار می‌پوشند. بنابراین به غیر از این مورد ، ست مشکی نشانه بی‌اطلاعی شماست. بهترین توصیه این است که لباس نیمه رسمی با رنگ‌های پاستلی و شاد بپوشید. زن باید از رفتن به فضای روشن پرهیز کند و هرگز نباید بیش از حد لباس سفید بپوشد ، زیرا این امر به عنوان تلاش برای جلب توجه عروس تلقی می‌شود.

از لباس‌های مخصوص مصاحبه کمک بگیرید

 لباس‌های مخصوص مصاحبه یکی از مهمترین کارهایی است که می‌توانید برای رسیدن به یک شغل انجام دهید. اما باید چگونه لباس بپوشید؟ به این نکته دقت کنید که نباید مانند آنچه از خودتان انتظار دارید در آن موقعیت لباس بپوشید ، بلکه لباسی را انتخاب کنید که اگر جای رئیس خود بودید ، از خود انتظار آن را داشتید.

پرسش و پاسخ

چگونه می‌توان بدون خرید لباس جدید ست شیک‌تری پوشید؟

✔️ کمد لباس خود را مرتب کنید! اگر همه شلوارهای جین ، پیراهن‌ها ، تاپ‌های رسمی و … به صورت گروهی مرتب شوند ، انتخاب لباس های زیبا بسیار راحت‌تر خواهد بود.

چگونه می‌توانم نوع مناسب دامن را برای بدن خود انتخاب کنم؟

✔️ خانم‌هایی که بدن‌شان دارای انحناست ( Curve ) ، باید سبک کمر بالا را انتخاب کنند. به علاوه اگر کوتاه هستید ، هرگز دامن یا لباسی زیر سطح زانو نپوشید ؛ زیرا باعث کاهش قد شما می‌شود. کسانی که بدن پسرانه دارند ، باید دامن‌ها و لباس‌های خط A ( لباس یک خط ) را انتخاب کنند. اگر قفسه سینه بزرگتری دارید ، از لباس‌های پف‌دار یا دامن‌های خط A استفاده نکنید زیرا شما را بیش از حد چاغ نشان می‌دهد. در عوض ، دامن‌های شکل بغل و دامن شلواری را انتخاب کنید.

هر زن باید چه نوع پاشنه داشته باشد؟

✔️ کفش‌های خنجری ( Stiletto heels ) و مخروطی ( Cone heels ) گزینه‌های عالی و مناسبی هستند که به کمد لباس هر زنی می‌آیند.

در مواردی که هوا سرد است چه سبک لباسی بپوشیم؟

✔️ شلوار جین یا شلوار بلند بپوشید. می‌توانید چکمه و ژاکت کش بافت پشمی را امتحان کنید.  اگر شلوار جین می‌پوشید، سعی کنید چیزی روشن یا طرح دار برای بالاتنه انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از شال گردن‌های ابریشمی استفاده کنید.

چگونه می‌توانیم با شلوارهای چسبان خوب ظاهر شویم؟

✔️ یک تاپ انتخاب کنید که با رنگ شلوار ست باشد. به عنوان مثال ، اگر یک شلوار چسبان مشکی پوشیده‌اید ، رنگ‌های روشن‌تری را در بالا بپوشید. برای شلوار چسبان با رنگ روشن‌تر ، تا‌‌پ‌های تیره‌تری بپوشید. مطمئن شوید که تاپ به اندازه کافی بلند هست. این لباس را با یک جفت کفش ورزشی یا چکمه نرم مانند ” Ugg ” جفت کنید.

۷۰ / ۱۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *