راهنمای انتخاب

چگونه مانند یک خانم لباس بپوشیم ( ❤️ آموزش کامل )

چگونه مانند یک خانم لباس بپوشید ( ❤️ آموزش کامل )

برای اینکه مانند یک خانم لباس بپوشید ، همه چیز به انتخاب نوع لباس شما و احساسی که از پوشیدن آن لباس دارید بستگی دارد. برای مجموعه لباس‌های خود ، لباس‌هایی با رنگ خنثی و متناسب با ویژگی‌های جسمانی خود انتخاب کنید. با دامن‌‌ها و ( Dress ) با طول مناسب از افشای بیش از حد پوست خود خودداری کنید و از اکسسوری‌ها به نفع خود استفاده کنید. با ما در وبلاگ فروشگاه تونیکو همراه باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید مخفی

کمد لباس خودتونو حرفه ای انتخاب کنید

کمد لباس خود را حرفه‌ای انتخاب کنید :

متناسب با مناسبت‌ها لباس بپوشید

شما برای رفتن به یک جلسه کاری نسبت به یک مهمانی دوستانه لباس متفاوتی خواهید پوشید. مطمئن شوید که لباس شما متناسب با موقعیتی است که در آن قرار دارید و در انتخاب خود احساس راحتی و اطمینان می‌کنید.

 1. یک کت شلوار یا دامن دو تکه( tea-length ) را در یک جلسه یا محل کار خود بپوشید.
 2. برای اجرای کارها در تابستان ، شلوار کوتاه و بلوز روشن بپوشید.
 3. هنگامی که لباس می‌پوشید ، به دنبال چیزی مانند یک لباس سیاه کوچک یا کت و شلوار متناسب بروید ” هر چیزی که به شما احساس شگفت‌ انگیزی می‌دهد ” .

لباس خود را ساده و باکلاس نگه دارید

یکی از مهمترین قسمت‌های لباس پوشیدن خانم‌ها ، نشان دادن پوست به میزان کم است. نیازی نیست که فقط پیراهن‌های آستین بلند بپوشید ، اما سعی کنید لباس‌های دِکُلته ( Décolleté ) ، دامن و شلوارک خیلی کوتاه نپوشید. همچنین بهتر است از پوشیدن لباس‌های خیلی تنگ برای باکلاس ماندن خودداری کنید.

 1. نپوشاندن برخی از قسمت های بدن مانند بالای کمر ، مچ پا یا ترقوه خود ، لباس شما را درجه یک و در عین حال زنانه نگه می‌دارد.
 2. سعی کنید دامن ها ، شلوارک‌ها و لباس‌های با اندازه ۲.۳ اینچ ( ۵.۸ سانتی متر ) بلندتر از زانو را انتخاب کنید.
 3. بلوزها یا پیراهن‌های با گردن V شکل برای کار مناسب هستند ، در حالی که یک تاپ بدون شانه برای شبگردی یا مناسبت‌های غیر رسمی مناسب است.

یک طیف رنگی خنثی برای لباس خود انتخاب کنید

 رنگ‌های سفید، سیاه ، خاکستری ، سرمه ای ، بژ و پاستلی لباس‌هایی را خلق می‌کنند که بسیار پیچیده و باکلاس به نظر می‌رسند. به علاوه رنگ‌های خنثی گران‌تر به نظر می‌رسند و در هنگام پوشیدن لباس ، کمد لباس شما گزینه‌های متنوعی را در مقابل شما قرار می‌دهند.

 1. در روز یک لباس پوششی ( wrap dress ) مشکی بپوشید و برای شب یک شال بژ اضافه کنید.
 2. در یک روز گرم تابستان شلوار کتان سفید و بلوز پاستلی بپوشید.
 3. یک رنگ روشن و سرزنده مانند شال گردن آبی روشن برای تکمیل یک لباس با رنگ خنثی اضافه کنید.

برای یک کمد لباس عالی روی قطعات بی‌انتها سرمایه‌گذاری و خرید کنید

برخی از لباس‌های کلیدی وجود دارد که پیچیده و بی‌انتها به نظر می‌رسند ، مانند کت ترانشه یا ژاکت چرمی. از آنجا که آنها از مد نمی‌افتند ، ارزش این را دارند که کمی بیشتر برای خرید یک قطعه لباس با کیفیت که کاملاً مناسب شما باشد و احساس خوبی به شما بدهد ، هزینه کنید.

 • روی یک ترانشه کت زمستانی با آستر گرم یا یک ترانشه کت تابستانی که از ماده‌ای سبک ساخته شده باشد سرمایه‌گذاری کنید.
 • به دنبال تکه‌های اصلی باشید که می‌توانید به طور مکرر بپوشید ، مانند کفش‌های سبک باله مانند ( ballet pumps ) ، کت جیر برش خورده یا یک کیف دستی مشکی درجه یک.

نکته : موارد ضروری برای کمد لباستان که در علاوه بر ضرورتشان بی‌انتها باشند؛ به این معنی که با گذر زمان جذابیت خود را از دست ندهند.

پارچه‌های با کیفیتی را انتخاب کنید که دوام داشته باشد

مواد و بافت‌هایی که لباس شما را ساخته اند ، تأثیر زیادی در باوقار نشان دادن شما دارند. پارچه‌هایی را انتخاب کنید که ماندگار و زیبا به نظر برسند ، مانند پنبه ، ابریشم ، پشم ، جیر و چرم.

 • از پارچه‌های کششی فوق العاده مانند اسپندکس خودداری کنید.
 • اگر از یک ماده نیمه شفاف مانند نوعی پارچه ابریشمی استفاده می‌کنید ، برای اطمینان چیزی زیر آن بپوشید.

از پوشیدن لباس‌های پر زرق و برق و مارک‌های بزرگ پرهیز کنید

لباس‌هایی که از رنگ‌ها یا پارچه‌های پر زرق و برق ساخته شده‌اند، مانند نئون یا اسپندکس براق، می‌توانند حواس شما را پرت کنند. سعی کنید به رنگ های آرام‌تری پایبند باشید و از آرم ها یا تصاویر بزرگِ روی لباس‌ها دوری کنید.

 • لباس های پوشیده شده از پولک ، الگوهای پر جنب و جوش یا سایر مواد پر زرق و برق به نظر پیچیده و درجه یک نمی‌رسد.

لباس خود را چند لایه کنید

لایه‌بندی یک روش ساده است تا لباس شما را متفکرانه و شیک نشان دهد. از آنجا که طیف رنگی که استفاده می‌کنید از مواد خنثی ساخته خواهد شد ، لایه‌بندی روش خوبی برای ترکیب رنگ‌های مختلف با لباس شماست. برای افزودن لایه‌هایی روی لباس یا پیراهن خود از کت‌ ، ژاکت و شال استفاده کنید.

 1. هنگام لایه‌بندی ، پارچه‌های نازک‌تر را به عنوان پایه خود شروع کنید. بعد با مواد سنگین‌تر و شل‌ لایه‌بندی را ادامه دهید.
 2. یرای لایه‌بندی از ترکیب بافت‌های مختلف نترسید.
 3. در تابستان شال خود را روی دامن خود بپوشید ، یا در ماه‌های سرد از یک ژاکت روی بلوز استفاده کنید ( در صورت تمایل می‌توانید یک ترانشه کنت را روی ژاکت اضافه کنید ) .
 4. در هوای سردتر از تایتز یا دامن استفاده کنید.

لباس بپوشید تا اعتماد به نفس در شما ایجاد شود

 شما باید در لباس خود احساس اعتماد به نفس و راحتی کنید. به جای انتخاب لباس فقط به این دلیل که فکر می کنید یک خانم آن را می پوشد ، مطمئن شوید چیزی که می‌پوشید را واقعاً دوست دارید و احساس خوبی در آن دارید.

 ساخت ست با لباس ها خاص

طراحی لباس‌های خاص :

دامن‌ها و لباس‌های بلندتر را انتخاب کنید

 مطمئن شوید که طول دامن یا لباس شما حداقل به زانوی شما می‌رسد ؛ که این باعث می‌شود لباس شما همیشه درجه یک به نظر برسد. نمونه هایی از قبیل: knee-lenght ( تقریبا هم سطح با زانو ) ، tea-lenght ( پایین تر از زانو ) ، و maxi ( هم سطح با مچ پا ) انتخاب‌های متفاوتی را در اختیار شما قرار می‌دهند.

 1. می‌توانید دامن یا لباس بلندتری را سجاف کنید تا کاملاً مناسب طول شما باشد.
 2. یک قاعده کلی این است که دستان خود را در کنار خود قرار دهید و انگشتان را دراز کنید. اگر دامن ، لباس یا شلوارک شما کوتاه تر از نوک انگشتان شما باشد ، بسیار کوتاه است.

برای یک گزینه کاری راحت، یک لباس‌ دامن یا کت شلوار پیدا کنید

اگر لباس کار زنانه‌تری می‌خواهید یک لباس دامن ( skirt suit ) گزینه خوبی است ، در حالی که کت شلوار همیشه حرفه‌ای به نظر می‌رسد. حتی می توانید کت و شلوار متناسب با فرم خود را تهیه کنید و بیش از آنچه فکر می‌کنید تاثیرگذار  باشید.

 1. بلوز رنگی به همراه کت شلوار مشکی و کفش پاشنه‌دار بپوشید.
 2. یک لباس دامن پاستلی رنگ به همراه یک بلوز سفید را انتخاب کنید.

برای ظاهری پیچیده لباس‌های یک خط یا شیفت را انتخاب کنید

 این نوع لباس‌ها ( و دامن‌ها ) دقیقاً متناسب با فرم مناسب هستند و ضمن اینکه لباس را درجه یک و خوش سلیقه نگه می‌دارند ، چهره شما را برجسته می‌کنند. به دنبال لباس‌هایی با دامن دایره‌ای باشید.

 1. برای یک لباس کژوال ، یک پیراهن یقه گرد ساده را با دامن ماکسی ست کنید.
 2. برای کار ، انجام مشاغل یا بیرون غذا خوردن لباس شیفت خاکستری بپوشید.

اصطلاح یک خط هر لباسی را که سجاف آن گسترده‌تر از شانه‌های آن باشد را توصیف می‌کند. این اصطلاح اولین بار توسط کریستین دیور، طراح لباس فرانسوی، به کار برده شد.

لباس شیفت لباسی است که در آن پارچه مستقیم از شانه‌ها می‌افتد و در اطراف نیم تنه دارت (چین‌هایی که به پارچه دوخته می‌شوند) دارد. این نوع لباس در در دهه ۲۰ میلادی در مد غربی رایج شد و در دهه ۶۰ دوباره احیا شد.

دامن و شلوار کمر بلند بپوشید تا اندام خود را به رخ بکشید

 این حالت باعث می‌شود که پاهای شما بلندتر به نظر برسد و به خصوص وقتی که پیراهن یا بلوز خود را در شلوار قرار می‌دهید ، درجه یک به نظر می‌رسید. اطمینان حاصل کنید که دامن یا شلوار کمر بلند مناسب شما باشد و خیلی گشاد و بلند نباشد.

 1. از شلوارهای کمر بلند به رنگ خاکستری استفاده کنید که کمر آن به صورت کمان جمع می‌شود و آن را با یک تاپ سفید و یک گردنبند بی نظیر ست کنید.
 2. یک دامن توری سفید کمر بلند با یک بلوز آبی سرمه‌ای بپوشید.

بلوزها را با شلوار ، شلوارک و دامن انتخاب کنید.

بلوز گزینه‌ای درجه یک است که می‌توان آن را با دامن، شلوارک و شلوار ست کرد. بلوزهای ساخته شده از موادی مانند پارچه‌های ابریشمی پیچیده به نظر می‌رسند و به خوبی خود را حفظ می‌کنند. فقط در صورت لزوم زیر آن یک camisole (نوعی لباس زیر زنانه، برای قسمت بالاتنه ) بپوشید.

 1. یک بلوز دکمه‌دار سفید با یک شلوار جین مشکیِ تاخورده ( cuffed jean ) بپوشید.
 2. یک بلوز آبی روشن را در یک دامن سفید و مناسب قرار دهید.

برسی جزییات لباس

افزودن جزئیات :

لباس خود را طوری طراحی کنید که متناسب باشد

لباس هایی با برش مناسب ، کمد لباس شما را درجه یک می‌کند و شما را حرفه‌ای و آراسته نشان می‌دهد. دقت کنید که طول آستین‌ها و پای شلوارهای شما مناسب است و هر نوع لباس گشاد را متناسب با خود تهیه کنید تا در آن احساس راحتی و اطمینان کنید.

 1. به عنوان مثال ، شلوارهای خود را لبه‌دار کنید تا درست زیر مچ پا قرار گیرد.
 2. لباس‌های آستین بلند باید به مچ دست شما برسند ، تا به شما این امکان را بدهد که دستان خود را آزادانه حرکت دهید.
 3. اگر بلیزر شما خیلی گشاد است یا دامن‌تان خیلی بزرگ است ، آن را متناسب با لباس‌های خود تهیه کنید تا مناسب شما باشد.

به لوازم جانبی خود توجه کنید

چیزهایی مانند کفش و کیف دستی لباس‌های شما را با هم هماهنگ می‌کند. پاشنه یا گوه‌هایی را انتخاب کنید که دارای قد معقول باشند ، یا کفش های باله را برای ظاهری کلاسیک انتخاب کنید. یک کیف دستی ساخته شده از یک ماده با دوام و باکلاس ، مانند چرم یا جیر را انتخاب کنید که بتوانید آن را با لباس‌های مختلف استفاده کنید.

 1. کیف دستی چرمی ، با رنگ مشکی یا قهوه ای، لوازم جانبی همه کاره‌ای است که تقریباً هر روز می‌توانید از آن استفاده کنید.
 2. اگر کفش پاشنه‌دار می‌پوشید ، اطمینان حاصل کنید که پاشنه خیلی بلند نیست. شما می‌خواهید باکلاس به نظر برسید و در عین حال بتوانید به راحتی راه بروید ، بنابراین یک پاشنه کوتا‌ه‌تر از ۲ اینچ ( ۵.۱ سانتی متر ) انتخاب کنید.
 3. برای کیف‌های دستی یا کفش‌ها رنگ‌های خاموش یا پاستلی همیشه گزینه‌های جذابی هستند.

روی لباس زیر با کیفیت سرمایه‌گذاری کنید

اگر آستر سوتین شما از روی پیراهن یا لباس نشان داده می‌شود ، یا سوتین به نظر نامناسب می‌باشد، یک لباس راحت و یکپارچه را جایگزین کنید. همچنین ایده خوبی است که روی لباس‌ زیرهایی مانند slip ( نوعی لباس زیر که ازشانه‌ها آویزان می‌شود و به بلندی دامن ادامه می‌یابد ) ، سرمایه گذاری کنید.

 • از سوتین استفاده کنید تا بدانید که از اندازه مناسب استفاده می‌کنید.

یک یا دو قطعه جواهر کلاسیک برای پوشیدن انتخاب کنید

استفاده بیش از حد از جواهرات می‌تواند حواس شما را نسبت به بقیه لباس‌هایتان پرت کند. سعی کنید چند قطعه مانند گردنبند مروارید یا گوشواره های الماس را انتخاب کنید تا کمی درخشش یا ظرافت به لباس شما اضافه کند.

 • سایر جواهرات کلاسیک ممکن است شامل دستبندهای طلا ، یک دستبند نقره یا گردنبند بیانیه ( statement necklace ) باشد.

موهای خود را حالت دهید تا با لباس‌هایتان خوب جلوه کنند

شما به موهایتان توجه می‌کنید زیرا قسمت مهمی از ظاهر شما را تشکیل می‌دهند. موهای صاف را مسواک بزنید تا درخشندگی پیدا کند و موهای فر را از روی صورت خود در یک نوار چوبی یا پیشانی بند بکشید.

 1. موهای خود را کمی فر کنید، یا آنها را دم اسبی ببندید.
 2. موهای خود را صاف کنید تا هر گونه گره خوردگی یا وصله‌های ناهموار ، برای ظاهر صاف و ساده موهایتان ، از بین برود.

برای ظاهری درجه یک ، آرایش خنثی را انتخاب کنید

در حالی که می‌توانید رژگونه، خط چشم، ریمل مژه و ابرو ، و دیگر انواع آرایش را استفاده کنید ، سعی کنید آن را به حداقل برسانید. شما نمی‌خواهید آرایش شما حواس خود یا بقیه را پرت کند ، یا بیش از حد باشد. مقدار کمی آرایش ظاهر شما را ظریف و باوقار نشان می‌دهد.

 • مقداری رژ لب قرمز بزنید تا در صورت تمایل ، ظاهر شما را به سطح بالاتری برساند.

مطمئن شوید لباس شما تمیز و بدون چین و چروک است

حتی اگر لباس کاملی داشته باشید، اگر چروک باشد یا پرزهای زیادی روی آن باشد ، خیلی خوب به نظر نمی‌رسد. در صورت چروک شدن لباس‌های خود را اتو کنید و از یک غلتک پرز برای از بین بردن موهای حیوان خانگی یا سایر پرزهای روی آن استفاده کنید.

 • برچسب روی لباس خود را بررسی کنید که در صورت اتو کردن یابخار زدن به آنها آسیب نرسد.

ناخن‌های خود را لاک بزنید تا ظاهر شما کامل شود

اگر دوست دارید ناخن‌های خود را لاک بزنید، از رنگ‌های خنثی اسفاده کنید. این رنگ‌ها به خوبی با لباس شما مطابقت دارند و باعث حواس پرتی نمی شوند. رنگ‌هایی مانند صورتی کم رنگ دوست داشتنی و خانمانه به نظر می‌رسند.

 1. یک مانیکور فرانسوی را برای ظاهری آراسته امتحان کنید.
 2. مهم است که رنگ ناخن‌های دست شما نسبت به ناخن های پایتان خنثی‌تر باشد. در صورت تمایل می‌توانید رنگ زنده‌تری را برای ناخن های پا خود انتخاب کنید‌ ، مانند قرمز یا آبی روشن.

نکات این صفحه که باید بعد از خواندن ( چگونه مانند یک خانم لباس بپوشید ( ❤️ آموزش کامل ) ) توجه کنید :

 1. وسایل گران قیمت را با قطعات ارزان قیمت جفت کنید تا ضمن صرفه جویی در هزینه ، لباس های عالی ایجاد کنید.
 2. از پوشیدن لباس های ورزشی خودداری کنید ، مگر اینکه در حال ورزش یا رفتن به باشگاه باشید.
 3. شما نیازی به خرید لباس طراح ندارید. فقط اطمینان حاصل کنید که لباس ها از کیفیت خوبی برخوردار هستند.
۷۹ / ۱۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *