آموزش

اصول ست رنگ لباس و ۱۳ نکته و روش هماهنگ کردن رنگ لباس

اصول و 13 نکته در ست رنگ لباس و نحوه ی هماهنگ کردن رنگ لباس

انتخاب رنگ لباس یکی از مهم ترین اصولی هست که در زیبایی ما تاثیر گذار هست، تقریبا میشه گفت با رعایت کردن هماهنگ و ست کردن رنگ لباس و لباسمون ۶۰ درصد زیبایی خودمونو تکمیل کردیم یادمون باشه رعایت کردن اصول ست رنگ لباس زیبایی خودمونو چندین برابر کردیم ما در این مقاله که مطمینن برای شما هم لازمه دوستن اصول رنگ لباس به تمام نکات پرداختیم و شما با خوندن اصول و نکات در ست رنگ لباس به تمام دانش آنچه که لازم دارید دست پیدا خواهید کرد. با پایگاه دانش فروشگاه تونیکو همراه باشید.

نحوه هماهنگ کردن رنگ لباس

از چرخه رنگ استفاده کنید

از چرخه رنگ استفاده کنید

از چرخه رنگ استفاده کنید

بهترین راه برای انتخاب رنگ لباس و پارچه استفاده از چرخه رنگ است، به انتخاب رنگ‌هایی که با یکدیگر همخوانی دارند کمک می‌کند، بنابراین چشم هنگام دیدن آن‌ها احساس رضایت می‌کند و رنگ‌ها به دو رنگ گرم و سرد تقسیم می‌شوند. و نمونه‌هایی از رنگ‌های گرم عبارتند از: نارنجی، زرد و قرمز، در حالی که رنگ‌های سرد، سبز، آبی و بنفش هستند و هنگام ترکیب رنگ‌های گرم با رنگ‌های سرد، رنگ جدیدی تولید می‌شود، در حالی که سفید، خاکستری و سیاه رنگ های خنثی هستند، اما برای ست صحیح لباس ها مهم هستند .

از ترکیب رنگ های مکمل خودداری کنید

از ترکیب رنگ های مکمل خودداری کنید

از ترکیب رنگ های مکمل خودداری کنید

رنگ‌های مکمل رنگ‌هایی هستند که بر یکدیگر تأکید می‌کنند و مکمل یکدیگر هستند، اما در چرخه رنگ متضاد (مخالف) هستند، به عنوان مثال: نارنجی و آبی که ترجیحاً از ترکیب دو رنگ مکمل خودداری شود، فقط شخصیت‌هایی هستند که از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند و لباس جسور را دوست دارند. تمایل به ترکیب این رنگ ها دارند، اما یک راه منحصر به فرد برای استفاده زیبا از رنگ های مکمل وجود دارد. این است که یک رنگ را با رنگی که مکمل آن است، اما به میزان روشن تر، ترکیب کنید، مانند ترکیب رنگ آبی با شال و کفش طلایی کم رنگ.

از رنگ های مشابه استفاده کنید

از رنگ های مشابه استفاده کنید

از رنگ های مشابه استفاده کنید

رنگ‌های مشابه رنگ‌هایی هستند که روی چرخه رنگ مجاورند مانند سبز و زرد یا قرمز و نارنجی و این رنگ‌ها نزدیک به هم ظاهر می‌شوند و در ترکیب با هم برای چشم خوشایند هستند و شایان ذکر است که بیشتر بیش از سه رنگ مشابه در یک لباس باید اجتناب شود.

از رنگ های اصلی استفاده کنید

از رنگ های اصلی استفاده کنید

از رنگ های اصلی استفاده کنید

رنگ های اصلی قرمز، زرد و آبی هستند و ترکیب این رنگ ها منظره زیبایی دارد، اما تنها شجاع ترین افراد جرات پوشیدن آن را دارند.

برخی رنگ ها را با هم مخلوط نکنید

برخی رنگ ها را با هم مخلوط نکنید

برخی رنگ ها را با هم مخلوط نکنید

برخی از رنگ‌ها را باید با مخلوط کردن با یکدیگر اجتناب کرد، اما برخی از افراد همچنان در این مورد قرار می‌گیرند، مانند مخلوط کردن سیاه با آبی، سیاه با قهوه‌ای، قهوه‌ای با خاکستری یا سفید با کرم.

رنگ های متقارن

ترکیب رنگ های متقارن در لباس ها ظاهری شیک می دهد این رنگ ها با هم در طبیعت وجود دارند و با انتخاب یک رنگ و سپس رد شدن از رنگ بعدی و انتخاب رنگی که بعد از آن قرار دارد روی چرخه رنگ مشخص می شوند.

رنگ های مثلثاتی

رنگهای مثلثی سه رنگی هستند که در فواصل مساوی روی دایره رنگ قرار گرفته اند، اگر دایره رنگ دارای ۲۴ رنگ باشد از ۸ تا ۸ می شمارند اما اگر دایره رنگ دارای ۱۲ رنگ باشد از ۴ تا ۴ شمرده می شوند. ترکیب این رنگ‌ها به تناسب‌های فانکی و متناسب با لباس رسمی منجر می‌شود و می‌توان آن را هنگام رفتن به مهمانی نیز پوشید.

رنگ های یکنواخت

رنگ های یکنواخت به معنای استفاده از تنها یک رنگ در لباس و یا استفاده از یک رنگ در درجات مختلف و یا استفاده از رنگ های خنثی در درجات مختلف مانند خاکستری در درجات آن است و این رنگ ها روی لباس رسمی یا نیمه رسمی پوشیده می شوند. مناسبت ها

رنگ های خنثی

رنگ‌های خنثی زیبایی لباس را افزایش می‌دهند، رنگ‌ها را بهتر می‌کنند و آن را هماهنگ‌تر نشان می‌دهند. خاکستری انتخاب خوبی برای رنگ لباس است. دامن می‌تواند خاکستری باشد و رویه آن بنفش تیره و روسری طلایی کم رنگ است. یا مردان می توانند شلوار خاکستری، پیراهن سفید، کراوات قرمز، ژاکت آبی بپوشند و پیراهن سفید مکمل خوبی برای بسیاری از قطعات است، می توان آن را با شلوار مشکی، کراوات، ژاکت و روسری ست کرد.

سه رنگ در هماهنگی و ست رنگ در لباس

سه رنگ در هماهنگی و ست رنگ در لباس

سه رنگ در هماهنگی و ست رنگ در لباس

در انتخاب لباس باید به سه رنگ ها توجه کرد و این رنگ ها عبارتند از:

 • رنگ اصلی: رنگ اصلی است که بیشتر فضای لباس را اشغال می کند، مانند کت و شلوار مشکی رسمی.
 • رنگ ثانویه: رنگ ثانویه می تواند نزدیک به رنگ اصلی یا بسیار متفاوت از آن باشد، مانند پوشیدن یک پیراهن سفید با کت و شلوار مشکی رسمی.
 • رنگ‌های روشن یا روشن: متضادترین رنگ‌ها با رنگ‌های اصلی و فرعی است، زیرا برای تأکید بر قسمت‌های خاصی از لباس و جلب توجه به آن‌ها استفاده می‌شود.

هماهنگی و ست رنگ لباس با توجه به رنگ پوست

هماهنگی رنگ لباس با توجه به رنگ پوست

هماهنگی رنگ لباس با توجه به رنگ پوست

توصیه می شود برای هماهنگی و ست رنگ در راه است که مناسب برای پوست، به شرح زیر:

 • پوست رنگ پریده یا زرد: برای رنگ های سرد مانند: آبی تیره، خاکستری و شرابی، علاوه بر سایه های سبز مانند زمردی، آبی آبی و غیره مناسب است.
 • پوست تازه: برای رنگ های گرم مانند: قهوه ای، فندقی، طلایی، خاکستری تیره و غیره مناسب است.

توجه: راه ایده آل برای انتخاب رنگ ها، تعادل رنگ های سرد و گرم است، مانند آرایش چشم.

کفش را با لباس هماهنگ کنید

کفش را با لباس هماهنگ کنید

کفش را با لباس هماهنگ کنید

با توجه به نکات زیر می توانید کفش مناسب با لباس را انتخاب کنید :

 • کفش‌های مشکی: کفش‌های مشکی تقریباً با همه رنگ‌ها ست می‌شوند، به جز رنگ‌های ظریف و برخی از رنگ‌های خاکی.
 • کفش‌های قهوه‌ای: کفش‌های قهوه‌ای با رنگ‌های آجری، قهوه‌ای، بژ، نارنجی، سبز و خاکی با رنگ‌های تیره‌تر هماهنگ می‌شوند.
 • کفش‌های قهوه‌ای روشن: با رنگ‌های خاکی روشن ، آبی، بژ، سفید و آجری روشن هماهنگ هستند.
 • کفش خاکستری تیره یا کرم: با رنگ های سفید، طبیعی روشن و رنگ های پاستلی همراه باشید.
 • کفش های سفید: با رنگ های خنثی روشن، ظریف و پاستلی همراه باشید.
 • کفش های نقره ای: کت و شلوار رنگ های پاستلی، سفید، مشکی، آبی و بنفش.
 • کفش‌های خاکستری: کت و شلوار مشکی، آبی، قرمز و چند رنگ زرد و بنفش.
 • کفش طلایی: سبز، قرمز، قهوه ای، مشکی و گاهی سفید.

هماهنگی و ست رنگ لباس

هماهنگی رنگ لباس

هماهنگی رنگ لباس

هر فردی به دنبال ظاهری آراسته و آراسته است، چرا که ظاهر فرد در شخصیت و اعتماد به نفس او منعکس می شود و هماهنگی رنگ ها به صورت منظم نقش اصلی را در ظرافت فرد ایفا می کند، بنابراین رنگ ها نیز باید رعایت شوند. با دقت زیادی انتخاب می شود تا در ظاهر منعکس شود و توصیه می شود از پوشیدن بیش از سه رنگ با هم خودداری شود، همچنین می توان از رنگ های خنثی سیاه، سفید و خاکستری استفاده کرد، زیرا این رنگ ها به همه رنگ های دیگر می آیند.

۴.۷/۵ - (۶ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.