برند

درباه ی برند آدیداس ❤️ چه میدانید ؟ دانستنی های درمورد برند آلمانی آدیداس

دانستینی هایی درباره ی شرکت آدیداس

درمورد برند آدیداس چه میدانید ؟ آنچه که باید درباره ی برند آدیداس بدانید ؟

آدیداس برند و شرکت معروف آلمانیست ، کمتر کسی اسم آدیداس نشنیده باشه ، قطعا شما هم میخواهید درباره ی برند آدیداس مطالعه کنید پیس با ما تا انتهای مطلب با پایگاه دانش تونیکو همراه باشید.

تولد یک تولیدی کفش :

کریستفر فون وایلم داسلر یک کارگر ، که در یک شرکت شهر نورنبرگ به تولید کفش مشغول بود ، آدولف برادر رادلف بود که این دو برادر با کمک لباس شویی که مادرشان داشت سرمایه اولیه را دریافت کردند و به تولید کفش پرداختند .

در آن زمان بعد از جنگ جهانی اول برق شهر به مرور قطع و وصل می شد که این دو برادر تصمیم گرفتند با ایده ای که داشتند با استفاده از چرخ و وسایل دیگر دستگاهی بسازند که برق مورد نیازشان برای کارخانه را دریافت کنند.

دیده شدن تولیدی کفش :

آدولف در المپیک تابستان سال ۱۹۳۶ میلادی با یک ساک پر از کفش به دیدار جسی اونز رفت تا او رو متقاعد کند از کفش های کارخانه تولیدی کفش سازیشان در مسابقه ی ورزشی استفاده کند ، جسی اونز در همان مسابقه ۴ مدال طلا دریافت کرد و کفش های برادران داسلر رو تبلیغ کرد.

تبلیغ جسی انز وزشکار المپیک باعث شد به شهرت برادران افزوده شود ، و در سراسر دنیا نامه ی تولید کفش دریافت کند ، و تقریبا سالیانه ۲۰۰ هزار کفش فروش داشته باشند.

❌ جدایی دو آدولف و رادلف :

در جنگ جهانی دوم ، دو بردار آدولف و رادلف که رادلف با سیاستی که داشته است توانست خود را به مقام های بالا رتبه ی ارتش متصل کند ، آدولف از عواقب جنگ همیشه به خانواده و برادرش تذکر میداد ، بعد از شکست آلمانی ها در جنگ جهانی دوم ، برادر آدولف توسط آمریکایی ها دستگیر شد ، که بعد ها مشخص شد برادرش یعنی آدولف اونو فروخته است ، در جنگ جهانی دوم تولیدی کفش توسط نیرو های آمریکایی تقریبا نابود شد و مدتی بعد همسر آدولف بیان کرد تولید سلاح در تولیدی کفش نداشته اند و کارکنان این تولیدی نخواسته اند سلاح بسازند.

تولد شرکت آدیداس :

برادران در سال ۱۹۴۷ به صورت رسمی از هم جدا شدند که آدولف تولیدی کفش رو گسترش داد و از مخفف اسمش که به انگلیسی All Day I Dream About Sport است ، شرکت آدیداس رو ایجاد کرد.

برادر آدولف ، رادلف که توسط نیرو های آمریکایی دستگیر شد ، بعد از آزاد سازی ۲ سال بعد یعنی سال ۱۹۴۹ میلادی شرکت تولید کفش پوما رو ایجاد کرد که بعد ها رقابت سنگینی بین آدیداس و پوما ایجاد شد.

۸ / ۱۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *